01
Led

0

Průvodce ISO 9001 pro začátečníky

K dispozici je publikace Průvodce ISO 9001, který je návodem pro přechod na novou normu pro držitele stávajících certifikátů systémů managementu kvality. Pracuje se na podobném Průvodci ISO 14001 pro systémy řízení životního prostředí.

Ing. Milan Trčka se podílel na zpracování publikace Průvodce ISO 9001 a zúčastnil se řady veřejných prezentací v Praze, Chebu, Plzni, Ostravě, Příbrami, Jihlavě, Třebíči a Vsetíně.

Semináře byly organizovány v rozsahu 4 hod. s jednotným obsahem/programem:

  • Hlavní rozdíly a změny v normě systému managementu kvality.
  • Stručný přehled nových požadavků ISO 9001:2015.
  • Základní kroky pro doplnění systému kvality o nové požadavky normy ISO 9001:2015.
  • Závěrečná diskuze.

Po ukončení semináře byl obsah semináře bezprostředně hodnocen účastníky za velmi dobrý, užitečný a zdařilý, získali nové informace a návod jak pohlížet na nové požadavky systému kvality podle normy ISO 9001:2015. Zájem účastníků o problematiku dokumentovala i závěrečná diskuze, která ve většině seminářů prodloužila plánovaný čas ukončení semináře.

Z přednášek jsme zaznamenali pozitivní ohlas z řad členů HK:

  • „Možnost kdykoliv se podívat na přehledné změny, aplikovat v naší firmě. Nyní využívám jako „nástroj stejné řeči“ mezi firmou a externím konzultantem. Přesně mu mohu ukázat, co potřebuji řešit, vzhledem ke změnám.“
  • „Pomohla mi si vyjasnit, jak budu postupovat při přechodu systému řízení v naší firmě na aktuální verzi normy.“
  • „Je skvělá pro získání základního přehledu.“

Certifikační společnost NQA podporuje Sekci kvality Hospodářské komory ČR, která si dala za cíl pomáhat podnikatelům při zvyšování kvality vyráběných produktů i poskytovaných služeb. Jednou z aktivit v roce 2017 je podpora zavádění nových norem pro systémy managementu do praxe, která je určena zejména pro malé a střední podnikatele. O připravovaném Průvodce ISO 9001 pro začátečníky vás budeme dále informovat.

No Comments

Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..